ABC Optik Okuyucu Veri Dönüştürücü

E-Okuldan XLS (Excel) olarak alınan Öğrenci ve Sınıf-Şube listesinin her ikisini de seçerek, program ile uyumlu ve kolay düzenlenebilir yeni bir formatta indirebilirsiniz. İndirilecek veri formatı CSVdir. Dosyayı önce bilgisayarınıza indirip düzenleme yapabilirsiniz. Sadece istediğiniz sınıfları bırakıp diğerlerini silebilirsiniz.
Dikkat: Verileri direkt CSV olarak veya XLS olarak indirip CSV ye kendiniz dönüştürmeyiniz. Dönüşümü sadece buradan yapınız. Aksi halde programa veri ekleyemezsiniz. Çünkü veriler aynı yapıda değil. Buradaki amaç iki adet dosyadan yeni bir tane üretmek.
Adından dosyayı telefonunuza atarak, program üzerinden seçebilirsiniz.Bu işlem için izlemeniz gereken yol:
Okullar menüsüne giriniz. Ardından verileri eklemek istediğiniz okulu seçerek açılan pencerede oluşturduğunuz CSV dosyasını seçiniz. Kısa bir sürede sınıflar ve öğrenciler eklenecektir.
Eğer daha önceden sadece numara bilgisi kaydedilmiş öğrencileriniz varsa, numara, sınıf ve okul bilgisi aynı kalacak şekilde sadece ad, soyad ve varsa veli bilgileri güncellenecektir. Herhangi bir veri kaybı yaşamayacaksınız.
E-Okuldan almanız gereken verilere ait örnek ekran görüntüleri: Öğrenci Listesi, Sınıf-Şube Listesi
Veriler nasıl alınır? 1.Aşama, 2.Aşama, 3.Aşama, 4.Aşama, 5.Aşama, 6.Aşama

Kendi listenizi de oluşturabilirsiniz!
Ayrıca kendi öğrenci listenizi elle girmek veya oluşturmak isterseniz, örnek veri dosyasını indirip Excel benzeri ofis programları ile düzenleyebilirsiniz. Veli bilgileri opsiyoneldir; Sadece o alanları boş bırakabilirsiniz. Numara, isim sıralaması karışık olabilir. Girdiğiniz verilerin sıralı olmasına gerek yoktur.
Örnek CSV dosyası

Öğrenci listesi

Dosya Seç

Sınıf-Şube

Dosya Seç

Düzey

Veri Tipi